مرکزمشاوره و خدمات کارآفرینی کوانتوم؛چگونه به رشد فروش شما کمک می کند

آموزش

آموزشی کسب و کار، مجموعه‌ای از منابع و دوره‌های آموزشی است که طی آن، کسب و کارها می‌توانند مهارت‌ها و استراتژی‌ها خود را فراگیرند.

مشاوره

مشاوره کسب و کار فرآیندی است که در آن یک متخصص به نام مشاور کسب و کار، با یک سازمان همکاری می‌کند تا بهبودهای موثری در کسب وکار ایجاد کند.

ثبت برند

ثبت برند یک فرآیند حقوقی است که به وسیله آن یک شرکت یا فرد، نام تجاری یا برند خود را در یک نظام قانونی رسمی ثبت می‌کند. 

برند سازی

برند‌سازی فرآیندی است که در آن یک شرکت یا فرد، نام تجاری، نماد، لوگو، طراحی، و تمامی ویژگی‌های مرتبط با آن را ایجاد می‌کند تا یک شناخت مشخص در ذهن مشتریان و به وجود آید. 

برای مشاهده نمونه کارها روی عنوان کلیک نماییید.

مشاوره برندسازی

برندسازی یا برندینگ Branding فعالیت‌های مربوط به مدیریت برند است که قسمت مهمی از فرایند کسب و کار است. بنابراین برندینگ و مدیریت برند در هر کسب و کار و بدون در نظر گرفتن اندازه آن بسیار مهم است زیرا که با بازار ارتباط برقرار نموده و در مورد کسب و کار و محصول شما به بازار اطلاعات می‌دهد.سازمانها برای موفقیت در برنامه ریزی و اجرا به کمک یک مجموعه مشاوره برندسازی یا مشاوره برندینگ حرفه‌ای خواهد بود که با ایجاد یک نام تجاری قوی ، از یک سو بتوانند به ایده‌های برندینگ، جامع عمل پوشانده و از سوی دیگر بتوانند بر افزایش سطح فروش اثر معناداری داشته باشند.

برندسازی بر هزینه محصول ، بسته‌بندی بازاریابی و استراتژی‌های تبلیغاتی  کانال‌ها توزیع و سایر موارد تاثیرمستقیم خواهد داشت. ایجاد نام تجاری گامی است در جهت ایجاد یک هویت و به رسمیت شناخته شدن سازمان در بازار رقابت است. 

اجزاء برند

برند که معمولاً با آرم، نشانه، نام و یا تصویر است و مصرف‌کنندگان با دیدنشان به یاد شرکت و محصولات آن افتاده و به‌اصطلاح همراه با تداعیات برند خواهد بود.اما درواقع ، نام تجاری نیز شامل عوامل دیگری است ، که شامل آن دسته از ویژگی‌های منحصربه‌فرد است که باعث تشخیص محصول شرکت از محصولات رقیب و یا محصولات نزدیک می‌گردد، که البته آن نیز به کیفیت محصول و سیاست‌های شما درزمینهٔ نحوه انجام کار تجاری شما، و اینکه شما چگونه توسط دیگران درک ( درک مشتری از کسب و کار ما ) شده‌اید.لوگو و تصویر برند بخش مرکزی برند است و ضمنا لوگو ، رنگ و طراحی نقش اساسی در تصویر برند و اینکه مشتری آن را به یاد بیاورد دارند.

 

مدیریت موفق برند نیازمند قدرتمند کردن ارتباط تصویر برند و مشتری در تمام زمان‌هاست. هرگونه تغییر در تصویر برند اعم از رنگ، لوگو یا تصویر باعث تغییر وفاداری مشتری می‌شود که در نتیجه این امر بر روی تصمیم خرید مشتری تاثیر گذار است.وقتی‌که مصرف‌کننده تصویر یک برند را درک کند و یک تجربه خوب یا بد را با آن مرتبط کند آنگاه مدیریت درک مشتری به یک بخش مهم از مدیریت برند تبدیل می‌شود.

با تغییر در تکنولوژی و سبک زندگی، توقعات مشتری نیز تغییر می‌نماید. مشتریان انتظار یک تصویر برند مدرن و به روز را دارند که مطابق با شرایط امروز باشد و نه آنچه از مد افتاده است.لوگوها و تصاویر برند باید اصلاح شوند تا به روز شده و با مشتریان تطبیق یابند.لوگوها باید المان‌های برند قدیمی یعنی رنگ و تصویر و غیره را به شکل اصلاح‌شده داشته باشند اما الگوی کلی آن باید برای مشتری آشنا باشند.بنابراین مشتریان همچنان تصویر و برند قدیمی را به یاد میاورند.

اثر برندسازی بر کسب‌و‌کار

بی‌هیچ تردیدی ایجاد نام تجاری  ، به‌ویژه برای کسب و کار کوچک بسیار حائز اهمیت است.مصرف‌کنندگان همیشه مایل به خرید محصولات بوده‌اند که به آن اعتماد دارند. تعریف درست یک نام تجاری خوب و قوی، مزیت رقابتی پایداری به شما می‌دهد.ایجاد نام تجاری این اجازه را می‌دهد تا شمارا برای محصولاتتان هزینه بیشتری متقبل شده اما باایمان به اینکه مصرف‌کنندگان حاضر است پول بیشتری خرج نماید و وفادار به برند باقی خواهد ماند، و خرید آن را به قیمت بالاتر خواهد پذیرفت.تقویت پایدار نام تجاری ، پاسخ مثبت از مصرف‌کننده را به دنبال خواهد داشت.

رمز حفظ مشتری و افزایش مشتری یعنی افزایش سهم از بازار پس از افزایش بهای تمام‌شده محصول برای مشتری، تنها در برندسازی یا ایجاد برند است.

نام تجاری یک‌راه برای جذب مشتریان جدید است.زمانی یک مشتری نزد شما می‌آید، که در مورد محصول و کسب و کار شما شنیده باشد و شما می‌توانید در مورد خرید این محصول از شما ، مطمئن باشید .هنگامی‌که شما برای اجرای مبارزات بازاریابی(اجرای کمپین‌های بازاریابی) اقدام می‌نمایید، در واقع شما به‌سادگی شروع به جذب تعداد زیادی از مشتریان نموده‌اید. بچه‌های بازاریابی وقت خود را با کسانی صرف خواهند نمود که معتقد هستند منجر به پیدا نمودن خریدارانی جدی خواهد شد.همان‌طور که توضیح دادیم، نام تجاری یک‌راه مؤثر برای تسهیل رشد کسب و کار شما است.وقتی اجرای برندینگ با موفقیت همراه باشد، نام تجاری به شما یک موقعیت استراتژیک در بازار خواهد داد، و در نهایت منجر به سود افزایش خواهد شد و آن ناشی از هجوم مشتریان جدید، و ادامه حمایت از سوی مشتریان کنونی خواهد بود.ایجاد نام تجاری ، وفاداری به نام تجاری و ایجاد ارزش، در جهت جذب مشتریان جدید، باعث افزایش توان ایستادگی در زمان رقابت خواهد شد. این‌ها همه مؤلفه‌های کلیدی در تضمین سودآوری مستمر کسب و کار شما است.

مشاوره برندسازی داخلی

برندسازی داخلی به معنای کمک به تمام اعضای سازمان است. کمک به بازاریابان و مدیران بازاریابی، به اهداف و ارزشهای والای سازمان ، اعتقاد به داستان برند، مشارکت در حمایت برند (بیان داستان برند ) –در خلال تمام فعالیتهای روزانه کاری.

مزایای مشاوره برندسازی

  1. ارزش افزوده برای سازمان خواهد داشت.
  2. تلاش کمتری برای جذب مشتری و جلوگیری از گرایش به سایر برندها نیاز خواهد بود.
  3. افزایش اعتماد مشتری.
  4. تشخیص دسته بندی جغرافیایی مشتریها در سطح بازار.
  5. توانایی فروش محصولات با قیمتهای بسیار بالا.
  6. ایجاد تمایز به محصولات مشابه.
  7. توانایی جذب سفارشات تجاری را افزایش میدهد.
  8. کیفیت درک شده را مدیریت می نماید.